top of page

ČASTÉ DOTAZY

 • Kde u vás zaparkovat?
  Společně s obcí Rychnov u Jablonce nad Nisou jsme pro vás připravili parkoviště, mrkněte prosím na směrovky, navedou vás, parkoviště je 300 m pod Otevřenou zahradou. Zároveň připravujeme další parkoviště pro Vás. Na veškeré velké akce typu Pohodákový les, Drakiáda, Traktoriáda atd. kdy vás přijíždí opravdu hojně, máme otevřeny naše pastviny, kde můžete téže parkovat, zpravidla máme i zajištěnu osobu, která Vám ukáže, kde je místo ,-)
 • Kolik stojí program Otevřené zahrady Little farmers?
  Děti do 2 let mají program základní i zážitkový ZDARMA 😉 CENÍK PROGRAMU LF: děti do 2 let zdarma 2-18 let 150 CZK studenti do 26 let 150 CZK (nutno ukázat studentský průkaz) 18-65 let 180 CZK senioři nad 65 let 150 CZK (po 16. hod 50% sleva) ​ Rodinné vstupné 2 dospělí a až 3 děti za zvýhodněnou cenu 600 Kč. ​ Přijímáme platby v hotovosti i platební kartou ❤️ ​
 • Jak je to s jídlem a pitím?
  U vchodu do Otevřené zahrady nelze přehlédnout FOOD truck, který je otevřen ve stejnou dobu, jako otevřená zahrada. Rádi vám připravíme luxusní kávičku, domácí limču či točené pivko. Samozřejmostí jsou také dobroty masité, bezmasé i veganské, sladké i slané, taktéž u nás najdete zmrzku a nějaké další pochutiny ,-) Vše od regionálních farmářů a výrobců. A vše samozřejmě v té nejlepší pravé farmářské kvalitě. Navíc si u nás můžete i nějaké ty dobrůtky koupit sebou "na doma". Doporučujeme sledovat náš IG a FB, kde dáváme fotky a novinky ,-) Aktuální nabídku MENU najdete v záložce FARMA.
 • A co ubytování?
  Usilovně makáme na tom, abychom doladili i další ubytovací kapacity, chystáme jednak domečky v přírodě a soukromí (nečekejte žádnou hlavu na hlavě, ale spíše souseda budete vyhlížet hooodně dlouho i dalekohledem) - toto ubytování spustíme během léta 2024, přesný čas dáme vědět všem, kteří jsou přihlášeni k odběru novinek či sledují náš IG a FB. Do budoucna v horizontu cca 8 let připravujeme také soukromé apartmány pro Vás. Prosím, sledujte náš FB a IG a také náš web, kde ve správný čas se objeví v menu záložka UBYTOVÁNÍ včetně rezervačního kalendáře. Zatím pro Vás máme připraveno několik báječných míst, kde si můžete bez potíží u nás "stanovat" nebo "karavanovat" ❤️ Rozhodně nečekejte stan vedle stanu, uspokojíme ty, kteří rádi soukromí a klid, protože dalšího "souseda" u nás budete vyhlížet v dálce ,.)
 • Dá se u vás stanovat?
  Ano toto je u nás možné. Máme několik možností, kde můžete být v srdci přírody, na samotě u lesa, či naopak v blízkosti zvířátek. Cena stanování je jednotná 590 Kč za noc za 1 stan s autem či obytňák. Kolik se vás tam vleze, to už je na vás .-) Přikoupit lze také farmářské snídaně, mrkněte do nabídky ,-)
 • Dá se u vás platit kartou?
  Ano, samozřejmě ,-)
 • V kolik hodin jsou prohlídky?
  Komentované prohlídky u zvířátek probíhají v časech: 11 hod. a v 15 hod. Pozn: když je Pohádkový les (což je 2x do roka), tak v daný termín je prohlídka pouze jedna denně a to v 15 hod. Děkujeme.
 • Může se k vám jít se psem?
  Jasně, že může ,-) Jen vás poprosíme, abyste pejska měli na vodítku, ne každý další návštěvník či naše zvířátko se mu musí líbit, tak ať jsme všichni spokojeni ,-) Prosíme také o případný úklid po Vašem pejskovi, a respektování, že do výběhů při komentovaných prohlídkách pejsci nesmí. K užívání mají celou zahradu, ale do výběhů prosíme ne ,-) PS: pro pejsky před Food truckem máme samozřejmě připravenu i vodu ,-)
 • Kolik vás stojí krmení zvířátek na 1 den?
  Zvířátek máme v současné chvíli u nás opravdu hojně a stále se nám rodí další, aktuálně stojí provoz 1 dne (krmení, voda) cca 4 tis Kč každý jeden den. V létě je to samozřejmě trošku lepší, protože roste tráva a tedy "kus jídla" dostanou zvířátka přímo z pastvy. Na zimu a na dokrmení však je nezbytné se celoročně starat, připravujeme seno nejen na zimu, ale i na dokrmování "na noc" do výběhů, zvířátka také dostávají granulované krmivo, které zajišťuje, že dostávají veškeré vitaminy a minerály. O naše zvířátka se pravidelně stará naše paní veterinářka, zvířátka jsou pravidelně očkována, pravidelně je například ovcím, beranům, kozám a kozlům brána krev na tzv. parentitu neboli určení, že naše zvířátka nekřížíme příbuzensky. Pochopitelně provoz farmy stojí další peníze, traktory jsou nezbytné pro navážení balíků, přesuny zvířat, přesuny krmelců, do nich je také potřeba tankovat, sem tam potřebují nějaký servis, Údržbu také potřebují samotné domečky zvířátek, krmelce atd. Vaše vstupné na program zahrady je plně použito na práci brigádníků, kteří se o vás starají, když za námi přijdete, na čištění a vývoz toalet, na údržbu zahrady (sem tam se musí něco opravit, vyměnit) a pak samozřejmě na zvířátka. Provoz zahrady je nákladný, vstupné, které hradíte pokryje náklady na cca 40% veškerých těchto výdajů. Zbytek nákladů hradíme vklady farmářů, kdy jak Sylvie tak Stefan mají svoji hlavní další práci, která dotuje těch zbylých 60% nákladů. Děkujeme za Vaši náklonnost a přízeň, každá Vaše návštěva nám pomáhá udržet zahradu v hezkém stavu, pečovat o ni a udržet počet zvířat. Děkujeme ❤️
B49C3334-5338-43D0-BE4D-8E3811B496F2.jpe
bottom of page